DAVET: 6.ULUSLARARASI DENİZLİ CAM BİENALİ 14-17 EKİM 2021 : OYUN :

 

6.Uluslararası Denizli Cam Bienali : OYUN

14-17 EKİM 2021

2011 Mayıs ayında başlayan Uluslar arası Denizli Cam Bienali, altıncısı ile bu sene sizlere ev sahipliği yapacak.

Dünyayı esir eden,hareketimizi kısıtlayan,sevdiklerimizden fiziksel olarak bizleri uzak tutan Covid19 pandemisi, hepimize farklı bir süreç yaşattı.  Tekli yılların mayıs ayını iple çeken cam dostlarını ise herkesten biraz daha fazla tedirgin etti. Bu 1 sene boyunca,  “Bienal iptal mi ? Seneye yaparız ama demi? Önce sağlık,gerisi boş “ cümlelerini o kadar çok duydum ve umudunuzu o kadar hissettim ki, cevabım da her zaman sizlere yakışır olmuştu: ” Pes etmek ,yok illa ki bir yolunu bulur bu sene yaparız inşallah.”

İşte, O zaman nihayet yaklaştı. 14 Ekim 2021’de kavuşuyoruz.  Kısmen online ,kısmen canlı ama hep heyecanlı bir programımız var.Bu kez yine Ege’nin en büyük kültür ve kongre merkezi Nihat Zeybekci Kültür ve Kongre Merkezi’ndeyiz.

Bu sene, OYUN teması ile sizlerleyiz. Cam ustasının elinde oyuncak olan cam, bakalım bizlerin elinde nasıl şekillenecek? Borosilikat ve yumuşak cam ne güzelliklere dönüşecek alevde? Türk sanatçılarımız,akademisyenlerimiz ve öğrencilerimiz canlı cam gösterileri ,sergilerdeki cam eserleri  ve konferansları ile bizleri aydınlatırken , 15 senedir GAS (glass art society)kapsamında cam defilesi düzenleyen efsane sanatçı Laura Donafer de bu sene bizimle OYUN alanımızı paylaşacak .

 Hep beraber tüm yorgunluğumuzu sanatın zarafet ve eğlencesi ile hafifleteceğiz.

Kısacası ,canlı cam gösterileri, uluslar arası cam sanatçılarının online cam gösterileri ve konferansları, cam defilesi,cam yarışmaları,kişisel ve karma sergiler ,yeni başlayanlar için cam boncuk deneme stantları ile programımız yine dopdolu.

En kısa sürede kavuşmak üzere

Sevgilerimle

 

Bienal Küratörü ve Organizatörü

 

Ömür Duruerk

 

 © Bu sitedeki görseller ilgili sanatçının izni olmadan kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.