Felekşan Onar


Türkiye'de doğup büyüyen Felekşan Onar, Cornell Üniversitesi'nde ekonomi ve müzik tarihi lisans derecesini tamamladı ve Harvard Business School'da yüksek lisans yaptı. Kariyerine Citibank'ta pazarlama görevlisi olarak başladı ve daha sonra 15 yıl boyunca tekstil giyim sektöründe çeşitli üretim ve perakende firmalarını kurdu ve yönetti. 2003 yılında, ticaret alanından uzaklaştı ve çocukluğundan bu yana onu büyüleyen bir şeyle çalışmaya başladı.

 

Öncelikle özel bir atölyede ,daha sonra İstanbul'daki Cam Ocağı Vakfında cam üzerine örgün eğitimini aldı. 2003 yılında kendi atölyesi olan Fy-Shan Glass Studio'yu kurdu. O zamandan beri sistematik olarak her türlü cam yapım tekniğinde kendini geliştirdi.

 

‘Cam, yalnızca geçmişimi ve şimdimi değil, gelecekle ilgili endişelerimi ve beklentilerimi de ifade ediyor. Cam aracılığı ile konuşuyorum, nefes alıyorum ve yaşıyorum. '

 

Onar, 2009 yılından beri Fy-shan Cam Stüdyosu liderliğini yaparken İstanbul'da, Berlin ve Murano'da olduğu gibi Pera, İstanbul'da da çalışmalarına devam etmektedir.

 

 
5.ULUSLARARASI DENİZLİ CAM BİENALİ 

BLİSS SERGİSİ HAKKINDA

http://www.arttv.com.tr/sergiler/diger/feleksan-onar-mutluluk-pera-palace-otel


Fotograflar© Bu sitedeki görseller ilgili sanatçının izni olmadan kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.