BASIN BÜLTENİ

 
 
Denizli Büyükşehir Belediyesi 4.Uluslararası Denizli Cam Bienali,5-6-7 Mayıs 2017 tarihlerinde Karma Tasarım Atölyesi organizasyonu ile Denizli'de, Eski Sümerbank Binasında gerçekleşecek.
 
Bienalin gerçekleşeceği mekanının dokusuna uygun olarak kurgulanan bienal, bu sene DÖNÜŞÜM teması ile sanatseverlerle buluşacak.
 
Amerika,İtalya,Polonya,Çek Cumhuriyeti,İsviçre ve Türkiye'den davetli sanatçıların konferans,panel,canlı cam gösterileri ve cam sergileri ile gerçekleşecek olan bienal,
amatör ve profesyonel olarak cam ile ilgilenenlerin yanısıra; camın şekillenip sanata dönüşmesini merak eden, camla tanışmak isteyen 7den 70e herkese açık ve ücretsizdir.
 
Türkiye'nin farklı illerinden de katılan ziyaretçiler ,bienal süresince hergün 6 farklı sanatçının canlı cam gösterisini izleyebilecek, konferanslarla bilgilenip atölye çalışmalarına katılabilecek. Ayrıca bienal bünyesinde, Ömür Duruerk küratörlüğündeki Türk cam sanatçıları "Dönüşüm" karma cam sergisi ve Hakkı Dereköylü güzel sanatlar lisesi resim bölümü öğrencilerinin "Bence Cam" konulu resim sergisi, Prof. Mustafa Ağatekin küratörlüğünde Anadolu Üniversitesi cam bölümü karma cam sergisi  5-15 mayıs tarihleri aralığında izlenebilecek.
 
Birçok profesyonel Türk cam ustasının şalümoda gerçekleştireceği cam gösterileri, Led ekranda kısa cam filmleri de akşam aktiviteleri içerisinde yer alacak.
5 Mayıs 09:30 , 7 Mayıs 19:30 saatleri arasında 3 gün boyunca ziyaret edilebilecek olan bienalde sanatçıları izlemenin ve etkinliklerde yer almanın yanısıra ziyaretçiler kendi cam boncuklarını yapabilecek ve cam bardak kazıma gibi önceki bienallerin gözbebeği olan etkinliklere de katılabilecek, Denizli gezileri ile kenti daha yakından tanıyabilecek.
 
 
Mauro Bonaventura , Simone Crestani , Julie Anne Denton,Tom Galbraith,Heyecan Ural,Tülin Akgül ,Fatih Duruerk, František Janák, Martina Janakova ,Kazimierz Pawlak,Ergün Arda,İmren Can,Prof.Volkan Günay, Dr. Duran Kocabağ,Özgün Günyar,Uluslararası Omurilik Felçlileri Derneği Cam Atölyesi,Asanni,Ayşem Ötük,Camekan-Camişler,Derya Geylani& Egemen Kemal Vuruşan,Ebru Susamcıoğlu,Emel Vardar,Felekşan Onar,Gözde Akdemir, Güçlü Polat, 
Hülya Yavuz, Lale Özer,Meral Değer,Müge Göğüş,Nilgün Dicle Derin,Ömür Duruerk,Semrin Korkmaz,Ümmühan Selçuk,Vahide Başak ve Yeşim Sanatçı bienale katılacak olan sanatçılar arasındadır.

Meydanında Türkiye'nin açık havada sergilenen tek ve en büyük cam heykelini bulunduran Denizli, cam kenti olma yolunda sizleri davet ediyor.
 


Fotograflar© Bu sitedeki görseller ilgili sanatçının izni olmadan kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.