Cam işlemede dünya çapında başarıya sahip Denizlimiz; camın birçok özelliğini yakından görmenize olanak tanıyan, Türkiye'nin ilk alevle çalışma tekniği Uluslar arası Denizli Cam Bienalini 6-8 Mayıs 2011 tarihlerinde gerçekleştirdi. Geleneksel hale gelen bienalin ikincisi 24-25-26 Mayıs 2013 tarihlerinde EFSANE temasıyla gerçekleşti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin atölye cam hareketinin de kentimizde gelişip Denizli’nin marka şehir olma yolundaki destekleri ile 29-30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde üçüncüsü için gün saymaktayız.

Bienal kapsamında, Türkiye'nin çeşitli yerlerinden akademisyenler ve farklı ülkelerden 6 yabancı sanatçı şehrimize konuk olacak ve sanatçılarımız üç gün boyunca Denizli'de muhteşem gösteriler sergileyecek ve konferanslar verecekler.

Genç Cam bölümü öğrencilerinin bienal temamız olan YAPIM AŞAMASINDA konulu sergisi , Lhotsky cam atölyesinin Çek Camı sergisi ve açık havada sergilenen Türkiye’nin en büyük cam heykeli olma özelliği taşıyan Denizli Cam Horoz Heykelinin yapım aşaması sergisi haziran ayının sonuna kadar bienal binasında sergilenecek.

29-30-31 Mayıs 2015 tarihlerinde
Vladimir Klein,Sally Prasch,Christian Arnold,Hayas Hoseini,Vaclav Rezac,Zdenek Lhotsky, Üzlifat Özgümüş,Lerzan Özer ve Ömer Meral 'in gösteri ve konferanslarıyla yer alacağı ve ücretsiz deneme stantlarıyla camla ilk tanışmayı da sağlayacağınız bu bienali kaçırmayın.

 

 


© Bu sitedeki görseller ilgili sanatçının izni olmadan kullanılamaz ve yayınlanamaz.
Denizli Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır.